Kiedy mówimy o nowoczesnych technologiach, często skupiamy się na gadżetach w nich zawartych: telefonach komórkowych i komputerach, które są nowe, samochodach z ich dodatkowymi funkcjami, grach wideo i filmach, które są stale tworzone. Jednak to, co jest w nich naprawdę wyjątkowe, to sposób, w jaki wpływają na wszystkie inne aspekty naszego życia.

Powszechna dostępność informacji jest stosunkowo nowym zjawiskiem, a nasze mózgi wciąż dostosowują się do wszystkich potencjalnych zastosowań, jakie te dane nam przedstawiają. Wcześniej ludzie musieli poświęcić czas na znalezienie informacji – mogli przeczytać książkę lub czasopismo, aby się czegoś dowiedzieć, zadzwonić do kogoś, aby uzyskać szczegółowe informacje na dany temat, a nawet przeprowadzić badania samodzielnie, jeśli byli szczególnie zmotywowani lub dobrze przygotowani. Obecnie mamy tak wiele danych dostępnych na wyciągnięcie ręki, że czasami wydaje się, iż oczekuje się od nas, że wykorzystamy je wszystkie w jednej chwili – a kiedy nie mamy potrzebnych informacji właśnie wtedy, trudno nie czuć się sfrustrowanym.

Ale za każdym problemem, jaki nam to sprawia, kryje się równie wiele korzyści wynikających z przesunięcia w kierunku dostępu „na żądanie”. Możemy dowiedzieć się wszystkiego, co chcemy, w ciągu kilku sekund, a nie tygodni czy miesięcy; nikt nie musi już przechodzić przez lata szkoleń, zanim dostanie pracę. Więcej na techjoy.pl

By admin