Choć wydawałoby się, że eksperci od opon w lokalnym warsztacie będą mieli odpowiedź na to pytanie, to jednak tak nie jest – powiedzą tylko, żeby zadzwonić do producenta opon. Rzecz w tym, że nie można ufać informacjom, które tam podają, ponieważ kierują się oni jedynie prawnym oznaczeniem opony. W rzeczywistości istnieją dwie kategorie opon, które odpowiadają dwóm porom roku: letnie i zimowe.

Opony oznaczone jako letnie są przeznaczone do jazdy w gorących warunkach, natomiast opony zimowe są zaprojektowane tak, aby były odporne na zimno i śnieg. W ciągu roku wszystkie cztery pory roku pojawiają się i znikają, co oznacza, że w pewnym momencie życia każda opona będzie używana zarówno w warunkach letnich, jak i zimowych. Nawet jeśli kupisz nowy komplet opon na wiosnę i będziesz ich używać przez całe lato, kiedy nadejdzie jesień, te same opony mogą wymagać wymiany na zimowe już w październiku lub listopadzie – nadejście silnych mrozów i dróg pokrytych śniegiem może spowodować konieczność zmiany opon z letnich na zimowe.

Ale tutaj sprawa robi się trudna: to, że Twój samochód jest wyposażony w felgi do opon letnich, nie oznacza, że musisz je bezzwłocznie wymienić na zimowe. Więcej na tuningster.pl

By admin