Aby uzyskać najlepszą drukarkę laserową dla swoich potrzeb, ważne jest, aby wiedzieć, jakie są rodzaje drukarek laserowych i czym się różnią. Istnieją cztery główne kategorie drukarek laserowych: monochromatyczne, kolorowe, wielkoformatowe i All-in-One.

Monochromatyczne drukarki laserowe łączą mechanizm drukujący z bębnem obrazującym w celu tworzenia dokumentów tekstowych, które mogą być czarno-białe lub w skali szarości. Ten typ jest najbardziej rozpowszechniony – można go znaleźć zarówno w małych biurach, jak i w biurach domowych.

Monochromatyczne drukarki laserowe wykorzystują pojedynczą kasetę z tonerem (lub „toner”) lub kombinację dwóch kaset z tonerem – po jednej dla tonera czarnego i kolorowego. Zaletą tego systemu jest to, że pozwala on na wymianę tylko pustej kasety, co pozwala zaoszczędzić pieniądze. Wadą jest to, że wymaga częstszej wymiany wkładów.

Monochromatyczne drukarki laserowe mają maksymalny miesięczny cykl pracy, który określa, ile wolumenów druku mogą obsłużyć, zanim ich komponenty przegrzeją się i zużyją.

Wielkoformatowe drukarki laserowe są przeznaczone do zastosowań zaawansowanych, takich jak drukarnie, firmy projektowe i biura architektoniczne, które muszą produkować bardzo duże obrazy lub drukować na grubym papierze, np. kartach. Więcej na: adverther.pl

By admin