Jeśli nasz telefon komórkowy dzwoni, zwyczajnie go odbieramy. Niestety, czasami nie wiemy, czy powinniśmy to spokojnie uczynić, ponieważ nieznany jest nam numer telefonu, jaki pokazuje się na urządzeniu. Zwykle pragniemy odkryć właściciela nieznanego numeru, więc odbieramy komórkę, a wówczas sygnał często się urywa. Możemy jednak w inny sposób odkryć dzwoniącego rozmówcę. A jak to zrobić?

Po pierwsze, zaniechajmy przepatrywania książek z numerami, gdyż one już od dawna nie spełniają swoich zadań. Lepiej zrobimy, jeśli podłączymy się do sieci i z jej pomocą dowiemy się, do kogo należy ten numer. W wirtualnej [przestrzeni napotkamy już specjalne strony wirtualne, które zajmują się wyłącznie numerami telefonów – poznają je, określają i piszą, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy koniecznie na tego typu stronę i potem wpiszmy do odpowiedniej rubryki numer, który nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że błyskawicznie dostaniemy odpowiedź mieszczącą informacje odnośnie danego numeru. Warto zauważyć, że tego typu portale są aktualizowane nie jedynie przez swoich właścicieli, bo również przez zwykłych internautów. To oni oceniają numery, piszą, do jakiej osoby one należą i zaznaczają, czy są one niegroźne. My także możemy publikować wiadomości o nietypowych numerach, aby w pewnym sensie pomóc innym ludziom. Z pewnością powinniśmy to robić właśnie w Internecie.

Jeżeli więc wciąż nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy zwyczajnie odnaleźć go dzięki sieci. Wiele portali internetowych zaprezentuje nam dokładnie, kto może być posiadaczem takiego numeru, dlatego musimy jedynie skorzystać z tych stron. Róbmy tak zawsze, jeśli zaczniemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odebrać swój telefon. Dobrze w końcu zawsze dmuchać na zimne.

By admin