Żyjemy w czasach, kiedy powietrze z zewnątrz jeszcze bardziej nam grozi. Rozprzestrzeniający się smog, zabrudzenia, alergeny, natomiast choćby będące w minionych czasach drobnoustroje powodują, iż nie możemy normalnie oddychać, choćby w swoich domach. O powietrze w mieszkaniu jednak powinniśmy szczególnie dopilnować dla dobra naszego, natomiast również własnych bliskich. Więc także należałoby zainwestować w dobry oczyszczacz powietrza z jonizatorem, jaki spowoduje, iż pozbędziecie się zabrudzeń z własnego domu, tymże samym oddychając pełną piersią.

Polecana przestrzeń stosowana

Dobry oczyszczacz powietrza ma daną moc i sprawność filtrów, co wywołuje, iż są w stanie przefiltrować daną ilość powietrza. Oznaczają to dwa parametry: optymalny wymiar wnętrza (w m2) i optymalna efektywność (w m3/h). Parametry te świadczą o tym, jak ogromną ilość powietrza jest w stanie wyczyścić narzędzie i jak błyskawicznie zostanie to zrobione. Wykorzystanie oczyszczacza o za małej efektywności nie jedynie sprawi, iż powietrze w mieszkaniu nie zostanie w całości zdezynfekowane (jak wiadomo do mieszkania musi dostawać się pewna ilość czystego powietrza z zewnątrz).

Dobierz dobre funkcje oczyszczacza powietrza

Jeżeli oczyszczacz powietrza mogą dotykać dziecięce paluszki, przyda Ci się blokada rodzicielska, dzięki której wyeliminujesz zagrożenie zmiany ustawień lub wyłączenia urządzenia. Poszczególne rodzaje mają timer, dzięki któremu można założyć czas pracy oczyszczacza, zazwyczaj najwyżej do 8 godzin. By sprawdzać kondycję filtrów, przyda Ci się wskaźnik ich wykorzystania. Jest podawane przede wszystkim na bazie czasu pracy urządzenia.

By admin