Kiedy widzisz ten błysk w czyimś oku i wiesz, że nadszedł czas, aby zacząć przygotowywać rzeczy na wakacje, pojawia się wiele pytań. „Co powinienem zrobić najpierw?” „Kiedy będę miał czas na wszystko?” „Jak mogę się upewnić, że wszystko zostanie zrobione?”.

Odpowiedź brzmi: nie próbuj zrobić wszystkiego naraz. Zacznij od jednego pokoju i pracuj dalej. Oto kilka wskazówek, które pomogą Ci zacząć:

-Zacznij od określenia, które obszary wymagają najwięcej uwagi i co mogłoby użyć trochę dodatkowej miłości. Jeśli chcesz rozjaśnić miejsce, a następnie przejść przez dom pokój po pokoju i zrobić listę tego, co potrzebuje pracy.

-Nie musisz robić wszystkiego na swojej liście w jeden dzień – to byłoby przytłaczające! Wybiera jeden lub dwa rzeczy, które wydają się brać najmniejszą ilość czasu, ale wciąż robią wpływ, i dostają tamto robić pierwszy. Jeśli skończysz wcześniej, wróć i skreśl kolejne pozycje ze swojej listy.

-Staraj się nie pozwolić, aby perfekcjonizm powstrzymał cię od zrobienia czegokolwiek w ogóle. Nie musisz się martwić o to, by twój dom wyglądał jak sesja zdjęciowa w magazynie – po prostu skup się. Więcej na: forhomies.pl

By admin