Jak technologia wpływa na nasze życie? Jest to pytanie, które zadawane jest wciąż na nowo, a dziś zamierzamy spojrzeć na nie z innej strony.

Dlaczego ludzie tak bardzo lubią technologię? Moglibyśmy powiedzieć, że ułatwia ona nasze życie i to byłaby prawda. Ale moglibyśmy również powiedzieć, że daje nam mnóstwo nowych i ekscytujących możliwości. W rzeczywistości niebezpieczeństwo polega na tym, że zbyt wielu ludzi wybiera łatwą drogę, ponieważ nie trzeba już robić rzeczy ręcznie. Prawda jest jednak taka, że są rzeczy, którymi możemy się naprawdę cieszyć tylko wtedy, gdy są wykonywane ręcznie. Technologia jest coraz częściej wykorzystywana do automatyzacji ludzkich działań. Na przykład, wiele szkół zastąpiło nauczycieli komputerami.

Pozwólcie, że podam wam przykład z własnego doświadczenia: Wpływ technologii na moje życie odczułem osobiście. W latach gimnazjalnych uczyli mnie nauczyciele; teraz uczęszczam na zajęcia online, które wykorzystują różne wykłady, materiały i testy online, aby nauczyć mnie materiału, zamiast nauczycieli, którzy mogą uczyć mnie osobiście. Oznacza to, że przez Internet uczę się nie tylko matematyki, angielskiego i innych przedmiotów, ale także tego, jak współdziałać z ludźmi, którzy nie są fizycznie obecni. Więcej na computerable.pl

By admin