Drukarki są tuzinami tych dni, z prawie każdym sklepie chodzić do przenoszenia tablic z nich z kilku producentów. Pytanie brzmi, jak zawęzić wybór, aby znaleźć idealny dla swojego domu?

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że istnieją dwa główne rodzaje drukarek: atramentowe i laserowe. Drukarki atramentowe są tańsze niż laserowe, ale ich wkłady atramentowe są również droższe. Drukarki laserowe są droższe z góry, ale ich toner (sypka substancja używana do tworzenia obrazu na stronie) jest tańszy niż atrament dla drukarki atramentowej. Jeśli więc planujesz dużo drukować, zastanów się, ile te początkowe oszczędności wynoszą z czasem.

Drukarki atramentowe stały się bardziej popularne w ostatnich latach, ponieważ mogą drukować w kolorze, podczas gdy drukarki laserowe nie mogą. Jednak drukarki laserowe mają o wiele więcej stron na minutę (ppm), co oznacza, że są szybsze w wykonywaniu kopii lub drukowaniu stron większych plików. Może to przeważyć czynnik drukarki kolorowej, jeśli spieszysz się, aby coś zrobić.

Niektórzy ludzie lubią mieć w pobliżu oba rodzaje drukarek. Jeśli jeden rodzaj papieru nie współpracuje z drukarką, nigdy nie zaszkodzi mieć w pogotowiu inny plan awaryjny. Więcej na: gadges.pl

By admin