Wybór odpowiedniego oświetlenia może być przytłaczający, zwłaszcza gdy chcesz stworzyć ciepłą, zachęcającą atmosferę w swoim salonie. Aby pomóc zawęzić opcje, wybierz lampy, które będą uzupełniać ogólny skandynawski projekt przestrzeni i materiały użyte w niej.

W większości skandynawskich salonów nie ma zasłon lub jest ich bardzo mało. Większość okien jest wykonana ze szkła, ale często są one przyciemniane, aby zablokować szkodliwe promienie UV. Oznacza to, że jasne ściany i tekstylia pokażą się jako białe lub inne blade kolory, jeśli nie są odpowiednio oświetlone. Aby uniknąć tego problemu, warto zainwestować w lampy o ciepłym odcieniu (np. delikatny bursztyn) lub w kolorze zbliżonym do ścian i mebli.

Aby dodać więcej koloru do skandynawskiego salonu, wybierz przezroczyste kryształowe żyrandole lub lampy stołowe na bazie szkła. Jeśli umieścisz zbyt wiele ciemnych lamp w pokoju o głównie białych ścianach i drewnianych podłogach, może to sprawić, że przestrzeń poczuje się cięższa i bardziej opresyjna niż powinna. W przeciwieństwie do tego, wiele białych przestrzeni potrzebuje akcentu, aby naprawdę wyciągnąć swój charakter, dlatego też powinieneś użyć lamp o kolorach, które wyróżniają się z ogólnej palety. Więcej na: totalnyremont.pl

By admin