W przeszłości nauczyciele musieli polegać na ołówku i papierze, tablicach kredowych i rzutnikach, aby uczyć i prowadzić swoje klasy. Ale dziś jest o wiele więcej nowych technologii wykorzystywanych w edukacji.

Dwa najbardziej widoczne przykłady nowych technologii to komputery i Internet. Komputery umożliwiają uczniom szybki dostęp do szerokiego zakresu informacji, z ich własnych komputerów stacjonarnych lub z komputera podłączonego do sieci w dowolnym miejscu na świecie. Internet jest wykorzystywany do komunikacji z innymi, badań, rozrywki i zakupów.

Laboratoria komputerowe są obecnie standardem w wielu szkołach: komputery dają uczniom możliwość poznania edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, prezentacji, baz danych, animacji i innych. Nauczyciele mogą również wykorzystywać najnowszą technologię do lekcji, które obejmują grafikę lub animację.

Uczniowie, którzy korzystają z komputerów w szkole, zazwyczaj mają również dostęp do nich w domu. Daje im to możliwość komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną poprzez pocztę elektroniczną lub komunikatory internetowe (IM). Wiele szkół posiada czaty specjalnie dla swoich uczniów. IM pozwala uczniom nauczyć się, jak skutecznie komunikować się ze sobą, a jednocześnie dobrze się bawić. Więcej na: intely.pl

By admin