W ciągu ostatnich kilku tygodni, miałem kilka wymian z przyjaciółmi, które doprowadziły mnie do myślenia o tym, jak nowe technologie są wdrażane w naszym codziennym życiu.

’Technologia’ to termin, który obejmuje wszystko, co jest związane z komputerami i urządzeniami cyfrowymi, których używamy dzisiaj. Żyjemy otoczeni przez technologię i stała się ona integralną częścią naszego codziennego życia. W miarę jak wymyślane są nowe urządzenia, są one dostosowywane i integrowane z naszym życiem. Od uczenia się z Internetu, przez zakupy w aplikacji, po uzyskiwanie wskazówek w GPS, te postępy znacznie ułatwiły nasze codzienne życie.

’Tak użyteczne, jak te postępy technologiczne są dla nas, można również powiedzieć, że zawsze jest też minus’. Na przykład, wydaje się, że nigdy nie mamy wystarczająco dużo czasu, aby zrobić rzeczy, których potrzebujemy – jak sen lub właściwe odżywianie – ponieważ istnieje tak wiele informacji dostępnych o każdej porze dnia i nocy. W związku z tym niektórzy ludzie zaczęli szukać sposobów na „odłączenie się” od tego ciągłego strumienia informacji na pewien czas, aby pracować bardziej efektywnie. Innym minusem jest to, że czasami niektóre technologie łączą nas tak bardzo, że zapominamy o innych ważnych aspektach życia … jak łączenie się z przyjaciółmi w prawdziwym życiu! Więcej na: oystem.pl

By admin