Drukarki termiczne dzieli się na kategorie ze względu na rodzaj nośnika, z którego korzystają. Drukarka matrycowa jest najczęściej spotykanym typem drukarki termicznej i służy do drukowania kodów kreskowych i paragonów. Drukarki te mogą być również wykorzystywane do personalizacji. Drukarka atramentowa przenosi obraz na papier, wykorzystując ciepło do wysuszenia atramentu na bazie wody na nośniku druku (zamiast używania rolki dociskowej). Drukarka sublimacyjna przenosi obraz na papier poprzez ogrzewanie kryształów barwnika za pomocą źródła ciepła. Powoduje to ich stopienie i utworzenie stałej warstwy.

Drukarki termiczne to urządzenia, które przekazują ciepło na specjalny papier, powodując, że zmienia on kolor we wzór, który reprezentuje dane oryginalnego pliku. W artykule zostaną omówione różne rodzaje drukarek termicznych, w tym igłowe, uderzeniowe i bezpośrednie termiczne.

Istnieją trzy kategorie drukarek termicznych: termiczne bezpośrednie, termotransferowe i woskowe.

Drukarki termiczne bezpośrednie wykorzystują źródło ciepła do wypalenia obrazu na papierze. Drukarki termotransferowe wykorzystują ciepło do stopienia wosku na taśmie, który następnie pozostawia odcisk na papierze. Drukarki woskowe wykorzystują ciepło do stopienia tuszu na taśmie, który następnie jest nanoszony na papier. Więcej na: teamowi.pl

By admin