Wszyscy wiedzą, że jazda na rowerze jest nie tylko bardzo zdrowa, ale pozwala zobaczyć miejsca niedostępne z okien własnego samochodu. Jednak wypożyczenie rowerów dla całej rodziny na wakacyjnym wyjeździe może być bardzo drogie, szczególnie jeżeli wyjeżdżacie regularnie i lubicie spędzać aktywnie czas. Właśnie dlatego dobrym rozwiązaniem może być bagażnik rowerowy na dach samochodu, który pozwoli wam na zabranie ze sobą na wakacje własnych rowerów. To rozwiązanie pozwoli na cieszenie się do woli zdrową aktywnością i robienie wspaniałych wycieczek po terenach, gdzie ciężko dostać się pieszo, ale i równie trudno samochodem.

Jadąc z bagażnikiem dachowym trzeba jednak uważać

Nie można jeździć tak szybko, jak bez niego. Bagażnik rowerowy na dach i doczepione do niego rowery wpływają na opływowość naszego auta. Większość producentów zaleca, by nie przekraczać prędkości 120 kilometrów na godzinę. Szybsza jazda lub jeżdżenie po bardzo wyboistych drogach może spowodować, że mocowania naszych rowerów się obluzują i spadną one na szosę. W takiej sytuacji nie tylko na pewno ulegną uszkodzeniu, ale także mogą doprowadzić do bardzo groźnych sytuacji i wypadków. Dlatego przede wszystkim należy pamiętać o zachowaniu zdrowego rozsądku.

Bagażnik rowerowy na dach powoduje nieco zwiększone zużycie paliwa w naszym samochodzie, ale tym akurat nie należy się specjalnie przejmować. Różnica nie będzie zbyt duża, a na pewno jest to rozwiązanie wielokrotnie tańsze niż długoterminowy wynajem jednośladów na wakacjach. Jeżeli tylko będziemy pamiętali o tym, żeby dojeżdżając do naszej wakacyjnej destynacji nie pędzić zbyt szybko, to wszystko będzie w porządku i będziemy mogli się cieszyć wspaniale spędzanym czasem.

By admin