Opony bieżnikowane charakteryzują się doskonałą wytrzymałością. Do tego są ekologiczne i można kupować je w znacznie niższych cenach. Okazuje się, że właśnie taki rodzaj opon zdobywa dzisiaj coraz większą popularność. Dowiedz się, dlaczego i również skorzystaj z tej opcji. 

Czym są opony bieżnikowane?

Dlaczego opony bieżnikowane zyskują tak dużą liczbę zwolenników? Okazuje się, że nie tylko dlatego, że są znacznie tańsze, ale również ze względu na ich doskonałą jakość. Czym dokładnie się charakteryzują? W oponach bieżnikowych nakłada się nowy bieżnik, dzięki czemu odzyskują one swoje najlepsze właściwości. Jak pewnie się domyślasz, nie są to opony nowe, ale używane, które naprawia się, aby wciąż mogły być intensywnie eksploatowane. 

Czy warto kupować opony bieżnikowane?

Warto wiedzieć, że opony zużyte, w których został wymieniony bieżnik na zupełnie nowy, charakteryzują się tak samo doskonałą jakością, jak opony, które wyszły dopiero od producenta. Są w pełni bezpieczne, zachowują swoją przyczepność na drodze, idealnie reagują na hamowanie, nie wpadają w poślizgi. Na takie rozwiązanie coraz częściej decydują się kierowcy, którzy chcą zaoszczędzić na kupnie opon, co przecież wiąże się ze sporą inwestycją finansową. Okazuje się, że opony bieżnikowane są nawet 30% tańsze od tych fabrycznie nowych. Co ciekawe, opony można bieżnikować 2-3 razy, co ma ogromne znaczenie nie tylko w kwestii ekonomii, ale również ekologii. Pomyśl, o ile mniej opon trzeba wyprodukować, stosując właśnie bieżnikowanie.

By admin