Teraz, gdy jesteśmy w najgłębszej części zimy, zastanawiałem się, jakie opony są najlepsze na oblodzone warunki. Po małych poszukiwaniach doszedłem do wniosku, że opony całoroczne, takie jak moje, są lepsze niż zimowe, jeśli chodzi o radzenie sobie ze śniegiem i lodem.

Trochę informacji: Opony zimowe mają bardziej miękką mieszankę gumy niż opony letnie i kolce na bieżniku, które pomagają w trakcji na zaśnieżonych lub oblodzonych powierzchniach. Opony całoroczne nie posiadają tych cech. Opony całoroczne są jednak zaprojektowane tak, aby radzić sobie z dodatkowym ciężarem samochodu umieszczonego na nich w miesiącach zimowych, co sprawia, że są bardziej niezawodne w zimowych warunkach.

Opony letnie są lżejsze, cieńsze i wykonane z twardszej gumy niż opony zimowe, co sprawia, że są mniej niezawodne w śliskich sytuacjach (np. podczas jazdy w śnieżycy). Ponieważ nie są tak wytrzymałe jak opony całoroczne, opony letnie mogą również szybciej się zużywać, jeśli używasz ich w ujemnych temperaturach.

Opony całoroczne to dobry kompromis pomiędzy oponami letnimi i zimowymi. Są idealne na większość roku i pozwolą bezpiecznie przejechać przez większość zim, jeśli mieszkasz w zimnym miejscu. Nie radzą sobie najlepiej z lodem i śniegiem, ale ochronią Twój samochód przed uszkodzeniem, jeśli zdarzy Ci się poślizgnąć na drodze. Więcej na: trans-moto.pl

By admin