Dla większości ludzi, odpowiedź brzmi: tak, to jest ogólnie bezpieczne, aby jeździć na łyżwach. Jazda na deskorolce, jak każda inna aktywność, która wymaga wysiłku fizycznego, ma swój własny zestaw zagrożeń i komplikacji. Ale jeśli jesteś mądry, ostrożny i używasz głowy, może to być mało inwazyjny sposób na zabawę i zdobycie kondycji.

Urazy spowodowane upadkiem są największym zagrożeniem dla deskorolkarzy. Aby zachować zdrowe stopy, należy nauczyć się, jak upadać – i nie oznacza to, że należy upadać częściej. Oznacza to, że należy nauczyć się, jak zmniejszyć skutki upadku, gdy już do niego dojdzie. Głównym sposobem, aby to zrobić jest wspomniane kaski i ochraniacze, ale jest też trochę techniki:

Jazda środkiem w kierunku swojej dominującej stopy (jeśli jesteś praworęczny, jedź po prawej).

Trzymaj kolana zgięte i pod kątem 45° (jeśli nie są, istnieje większe prawdopodobieństwo, że przy upadku odbiją się do tyłu).

Użyj ramion jako amortyzatorów – pochłoną one część energii, która w przeciwnym razie zostałaby przeniesiona prosto na twoje kości.

Wciągaj deskę przeciwnymi rękami i stopami (jeśli jedziesz w lewo, wciągnij prawą ręką, odpychając się lewą stopą). Więcej na hobbyhood.pl

By admin