Jazda na łyżwach i rolkach daje wiele radości, ponieważ jest wymagająca, satysfakcjonująca i uzależniająca. Jazda na łyżwach jest świetnym sposobem na utrzymanie aktywności fizycznej i okazała się niezwykle korzystna dla zdrowia. Jest to również świetny sposób na dotarcie z punktu A do punktu B – jest szybszy niż chodzenie i bardziej ekscytujący niż jazda samochodem. To darmowa aktywność, która nie wymaga wiele sprzętu. I pozwala spędzić czas na świeżym powietrzu, ćwicząc i poznając swoje otoczenie.

Jazda na łyżwach jest również skuteczną formą ćwiczeń. Podczas jazdy na łyżwach wykorzystujesz całe swoje ciało – nogi, ramiona, rdzeń, szyję – aby napędzać się do przodu. Jeśli zrobisz to przez około 20 minut w umiarkowanym tempie, spalisz około 100 kalorii. Jest to porównywalne do powolnego joggingu na bieżni przy 3 milach na godzinę lub uprawiania jogi przez 30 minut. Pomoże to również wzmocnić twoje serce i płuca, poprawić równowagę i koordynację oraz zbudować mięśnie w nogach i rdzeniu.

Istnieje tak wiele sposobów, aby jeździć na łyżwach: Możesz jeździć z przyjaciółmi lub iść solo przez ulice miasta lub parki; możesz ćwiczyć sztuczki na rampach lub szynach; możesz rejsować po mieście z plecakiem na plecach; lub możesz nawet ustawić mini. Więcej na sporttaker.pl

By admin