Prawda jest taka, że snowboard może być bezpiecznym sportem, o ile wiesz, co robisz.

Szacuje się, że w USA na snowboardzie jeździ 2,6 miliona osób i są one narażone na podobne ryzyko jak narciarze, takie jak urazy głowy, wstrząsy i złamania kości w wyniku upadku.

Ale tylko dlatego, że jest to sport o wysokiej adrenalinie i dużej prędkości, nie oznacza, że nie powinieneś nosić kasku: Badanie przeprowadzone przez National Ski Areas Association wykazało, że kaski zmniejszyły obrażenia głowy o 85 procent wśród snowboardzistów.

Snowboard niesie ze sobą również pewne wyjątkowe zagrożenia, w tym fakt, że trudniej jest dostrzec innych ludzi na górze – zwłaszcza, gdy nosisz gogle. Może to prowadzić do kolizji i upadków, które mogą powodować zarówno problemy fizyczne, jak i prawne.

Badanie przeprowadzone przez The Journal of Emergency Medicine wykazało, że jedna czwarta wizyt na izbie przyjęć z powodu urazów odniesionych podczas jazdy na snowboardzie wynika z kolizji z innymi osobami lub przedmiotami na stoku, więc unikanie tego rodzaju wypadków jest kluczem do zachowania bezpieczeństwa. Ramię snowboardzisty (forma zapalenia ścięgna spowodowana powtarzającymi się ruchami) jest kolejnym potencjalnym problemem dla osób jeżdżących na snowboardzie przez dłuższy czas, ponieważ może być wynikiem tysięcy godzin spędzonych na chwytaniu tego samego miejsca na desce – ale ponownie, praktykowanie dobrej techniki i unikanie. Więcej na jasportowiec.pl

By admin