Jazda na łyżwach jest trudna. Potrzeba dużo praktyki, aby stać się w tym dobrym, a nawet gdy już się to zrobi, wciąż istnieje ryzyko upadku i mocnego uderzenia w kolano. Ale to wszystko nie oznacza, że łyżwiarstwo jest trudne, ponieważ trudność i trudność to dwie różne rzeczy.

Słownikowa definicja „trudnego” to „trudny do opanowania lub zarządzania, wymagający dużego wysiłku”. Podczas gdy jazda na łyżwach z pewnością wymaga wysiłku, nie jest trudna do opanowania. Jej ruchy są powtarzalne i dość łatwe do zapamiętania – możesz obejrzeć kogoś, kto raz wykonał double-axel, a następnie dokładnie skopiować jego ruchy, gdy następnym razem sam spróbujesz. Ruchy mogą być skomplikowane, ale wymagają pewnej ilości pamięci mięśniowej, która staje się łatwiejsza wraz z powtarzaniem. I realizm nie ma z tym nic wspólnego – w rzeczywistości ostrza łyżew pomagają ci poruszać się po lodzie łatwiej niż twoje własne buty na twardym podłożu.

Kiedy coś jest trudne, jest trudne w sensie złożoności: na przykład decyzja o tym, jakie meble znajdą się w pokoju. Może ci zająć trochę czasu, aby dowiedzieć się, ile miejsca wszystko potrzebuje i jak każdy element pasuje do całego schematu rzeczy. Tego rodzaju trudności nie ma w łyżwiarstwie; zamiast tego wyzwanie polega na opanowaniu. Więcej na bizsport.pl

By admin