Jak większość ludzi, nie spodziewam się, że będę potrzebował opon zimowych, dopóki nie zrobi się zimno, a potem dopiero, gdy spadnie śnieg i lód. Ale co z oponami całorocznymi? Czy są one tak samo ciche jak zwykłe opony przez cały rok, czy też robią więcej hałasu, gdy jest ciepło?

To zależy od tego, jak definiujemy hałas. Jeśli masz na myśli słyszalny hałas drogowy, to opony letnie i całoroczne brzmią dość podobnie. Jeśli dobrze się wsłuchasz, możesz usłyszeć lekkie szumy opon, ale jeśli słuchasz muzyki lub rozmawiasz z przyjaciółmi w samochodzie, prawdopodobnie nie zauważysz żadnej różnicy. Różnica polega tak naprawdę na osiągach opony – opony letnie mają znacznie lepszą trakcję w ciepłe dni niż opony całoroczne lub zimowe. Jeśli więc nie mieszkasz w rejonie, gdzie nigdy nie jest na tyle zimno, aby używać opon zimowych, będą one hałasować bardziej niż letnie, niezależnie od temperatury na zewnątrz.

Opony całoroczne mają jednak swoje miejsce. Jeśli mieszkasz w klimacie, w którym lato jest gorące i suche, a zima śnieżna i oblodzona, opony całoroczne dadzą Ci to, co najlepsze z obu światów – nie utkniesz w zimie z powodu ich braku przyczepności, jak w przypadku zestawu opon dedykowanych do jazdy po śniegu. Więcej na automission.pl

By admin