Podczas gdy dieta śródziemnomorska jest znana z tego, że jest jedną z najzdrowszych na świecie, jest to również świetny sposób na jedzenie. Wiele osób jest zainteresowanych nauką, jak rozpocząć dietę śródziemnomorską, więc oto kilka prostych wskazówek.

Pierwsze rzeczy po pierwsze: musisz jeść pokarmy oparte na roślinach. Nie możesz jeść mięsa, nabiału lub jaj codziennie, jeśli chcesz mieć prawdziwie śródziemnomorską dietę.

Kolejną rzeczą jest to, że musisz jeść całe ziarna, a nie tylko biały chleb. Należy jeść dużo oliwy z oliwek i orzechów w żywności, jak również, ponieważ są one bardzo odżywcze. Możesz również jeść fasolę i ryby, ale tylko w małych ilościach, ponieważ mają one wysoką zawartość tłuszczu.

Grzyby są kolejną wspaniałą rzeczą do jedzenia, tak długo jak nie są gotowane w oleju lub maśle, ponieważ wtedy staną się bardziej tłuste niż już są.

Jeśli masz zamiar jeść ser, upewnij się, że jest to niskotłuszczowy ser i że nie idziesz za burtą na nim. Jedzenie sera każdego dnia sprawi, że Twoja dieta szybko stanie się niezdrowa.

Powinnaś również jeść dużo owoców i warzyw każdego dnia. Większość kobiet powinna dostawać pięć porcji warzyw każdego dnia, a mężczyźni powinni dostawać sześć porcji dziennie. Więcej na: stylishbasket.pl

By admin